KADRA PEDAGOGICZNA W ZESPOLE SZKOLNO - PRZEDSZKOLNYM W CHRZĄSTOWIE KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH PRZEDSZKOLE ŚWIETLICA SZKOLNA BIBLIOTEKA SZKOLNA SAMORZĄD UCZNIOWSKI RADA RODZICÓW

ORGANIZACJA SZKOŁY

ŚWIETLICA SZKOLNA

codziennie od 6:30 - 16:00

Cudaki z kasztanów, czyli kreatywne zajęcia w świetlicy

W pogodne, wrześniowe dni korzystaliśmy ze spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Przy okazji zbierały kolorowe liście i kasztany, z których podczas zajęć – oprócz tradycyjnych ludzików – robiły wymyślne cudaki.

Zabawa nie tylko rozwijała inwencję twórczą u dzieci, ale przede wszystkim sprawiła im mnóstwo frajdy.

/oprac. K. Olejarz/

Świetlica szkolna - miejsce przyjazne każdemu dziecku

Świetlica szkolna to miejsce, gdzie 25 dzieci z klas 0 - V spędza czas przed i po zakończeniu lekcji w szkole. Świetlica jest otwarta od godz. 6.30 do 16.00.

Mimo małej powierzchni w sali wygospodarowano kącik do zabaw oraz miejsc do odrabiania zadań domowych. Każdego roku świetlica wzbogacana jest o nowe gry i zabawy dydaktyczne, klocki konstrukcyjne, które umilają czas w oczekiwaniu na przybycie rodziców.

W świetlicy odbywają się również zajęcia tematyczne zwiazane z kalendarzem - andrzejki, mikołajki, zabawa choinkowa, święta, zajęcia jesienne, muzyczne, plastyczne oraz wiele innych.

Zaplanowanie i realizacja zajęć w świetlicy wpływa na uprzyjemnianie czasu spędzanego w szkole, rozwija zainteresowania i zdolności uczniów. Każde dziecko może mieć wpływ na wybór zajęć, które chce realizować.

Wychowawcą w świetlicy są panie:

mgr Teresa Leś, mgr Anna Lasek, mgr Katarzyna Olejarz