Ochrona Danych Osobowych Umowy Cywilno-Prawne

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie, Chrząstów 156, 39-331 Chorzelów

tel.: 17 584 14 08, e-mail: schrzastow@wp.pl, www.spchrzastow.edupage.org

informacja o przetwarzaniu danych osobowych

UMOWY CYWILNO-PRAWNE

klauzula informacyjna

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), i Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r., Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Chrząstowie informuje:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z siedzibą w Chrząstowie 156,
    39-331 Chorzelów.
  2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod adresem e-mail: iod.jednostki@ug.mielec.pl i nr telefonu: (17) 774 56 65.
  3. Dane osobowe tj.: nazwiska, imiona, data urodzenia, miejsce urodzenia, dane adresowe, PESEL, NIP, miejsce pracy, zawód, seria i nr dowodu osobistego, nr telefonu, adres e-mail, adres siedziby, REGON, nr konta bankowego  będą przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego wynikającego z:

– Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny,

– Ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych,

– Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych,

– Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych.

1. Dane osobowe będą wyłącznie przekazywane podmiotom uprawnionym do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa.
  2. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
  3. Dane osobowe będą gromadzone i przechowywane zgodnie z:

– Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia  18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych,

–  Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 20 października 2015 r. w sprawie klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych i brakowania dokumentacji niearchiwalnej.

1. Osoby, których dane dotyczą, mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania jeżeli dane są przetwarzane na podstawie zgody niewynikającej z obowiązków nałożonych przez przepisy prawa.
  2. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r..
  3. Podanie danych osobowych w zakresie wynikającym z wyżej wymienionych ustaw jest obligatoryjne, konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia stosownej umowy. Podanie dodatkowych danych jest dobrowolne.
  4. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób opierający się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu.
  5. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą informatyczną Administratora.

klauzula zgody

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrząstowie, Chrząstów 156, 39-331 Chorzelów w celu zawarcia umowy.

Zostałem poinformowany/a o moich prawach i obowiązkach. Przyjmuję do wiadomości, iż konsekwencją niewyrażenia zgody na przetwarzanie moich danych osobowych będzie brak możliwości zawarcia umowy.

.....................................                                                                         ..............................................................................................

(miejscowość i data)                                                                                                                   (podpis)